Viete s akými hračkami sa hrajú vaše deti?

Blížia sa Vianoce a čas darčekov. Každé dieťa s pod vyzdobeným stromčekom  nájde vysnívanú hračku, po ktorej túži už dlhší čas. Jednou to ale nekončí a neraz dostanú deti hračiek niekoľko. Viete ale ktoré sú pre deti vhodné, ktoré ich zabavia, zlepšia ich logické zmýšľanie a ktoré naopak môžu ohroziť ich zdravie?Bábika Barbie.jpg
Dievčatá
Každé dievča sa rado hrá s bábikami. Stará sa o ne, oblieka ich, dáva im jesť, ukladá ich spať a berie ich aj von na prechádzku. Pri jej kúpe ale buďte opatrný a nepodľahnite reklame a značke. Bábika Barbie je síce celosvetovo populárna a každé dievča ju chce mať, ale táto dokonalá kráska môže byť veľkým rizikom. Štíhla postava, dlhé nohy, útly driek – to je to, čo si malé dievčence z hrania s Barbie odnesú do života. Budú sa jej chcieť podobať a môže ich to doviesť k bulímii, alebo anorexii.
Ak už chcete kúpiť dcére, alebo vnučke bábiku siahnite po takých, ktoré majú reálnejšie siluety postavy, alebo rovno po bábke, ktorá zobrazuje batoľa. Môžete sa tiež obzrieť po rôznych detských kuchynkách, kočíkoch či bábkovom divadle.
Chlapci
Takmer každý muž chcel byť v detstve policajtom, vojakom, alebo nejakým akčným hrdinom. K tomu ale potrebuje zbraň. Problém je v tom, že hračkárske pištole, pušky či iné zbrane vzbudzujú v deťoch agresivitu a násilie. Presne tak to robia aj akčné počítačové hry. Z vášho syna môže vyrásť úspešný IT-čkar, alebo kuchár, ale chcete riskovať, že bude mať sklony k násiliu a agresii?
Pri výbere hračiek pre chlapca môžete siahnuť po autíčkach, lietadlách, rôznych stavebniciach a pod. Ak je starší vyberte mu model lietadla, či lode, ktorý si môže poskladať. Model lietadla.jpg
Veková skupina je dôležitá
Pri výbere vhodných hračiek si všímajte údaj na obale, alebo štítku. Je tam napísané pre akú vekovú skupinu je hračka určená. Určite nedávajte batoľatám hračky pre staršie deti. Tie majú malé časti a možno aj ostré hrany. Drobné časti môžu deti prehltnúť, alebo vdýchnuť a s ostrými hranami si  môžu ublížiť.