Prehliadač Firefox chce konkurovať Chromu

Komunita prispievateľov, vývojárov a sponzorov prešla prehliadačom Firefox s „hrebeňom s jemnými zubami“, aby identifikovala oblasti, kde by prehliadač mohol výrazne zrýchliť a načítať webové stránky rýchlejšie. To znamená, že skripty pre Instagram, Amazon a Google všetky zaťaženia medzi 40 a 80 percent rýchlejšie a veci ako modul automatického dopĺňania sa nenačíta, pokiaľ na stránke nie je skutočný formulár.

chrome
 
Okrem týchto zmien Mozilla tiež pozastavuje nečinné karty v prehliadači, ak máte v systéme len 400 MB pamäte RAM. To by malo zlepšiť výkon viacerých kariet v systémoch bez veľkej pamäte RAM, a to znamená, že nepoužité karty sa jednoducho pozastavia, kým na ne znova kliknete. Firefox je tiež oveľa rýchlejší pri spustení prvýkrát pre tých, ktorí majú nainštalované doplnky.
 
Aj keď tieto zmeny pomôžu lepšie konkurovať prehliadaču Chrome, tiež vylepšuje ochranu osobných údajov a ochranu v prehliadači s dnešnou aktualizáciou. Teraz budete môcť blokovať skripty na šifrovanie, ktoré sa pokúšajú používať váš procesor na generovanie kryptokonverzie. Digitálne odtlačky prstov možno tiež zablokovať, aby ste lepšie zastavili sledovanie reklám online. Všetky tieto vylepšenia výkonu, dodatky o ochrane osobných údajov a ďalšie sú k dispozícii vo verzii 67 .

pixabay
 
Mozilla je bezplatný a otvorený webový prehliadač vyvinutý Mozilla Foundation a jej dcérskou spoločnosťou Mozilla Corporation . Firefox je k dispozícii pre Microsoft Windows , MacOS , Linux , BSD a Solaris operačných systémoch . V roku 2017 začal používať novú technológiu pod kódovým menom Quantum na podporu paralelizmu a intuitívnejšieho používateľského rozhrania . Ďalšia verzia pre iOS bola vydaná 12. novembra 2015. Kvôli obmedzeniam platformy používa WebKit namiesto nástroja Gecko rovnako ako všetky ostatné webové prehliadače iOS.